Produkty

Toro Greensmaster TriFlex

Toro Greensmaster TriFlex
 

Revoluční sekačky Greensmaster TriFlex s vřetenovými jednotkami přesně kopírujícími povrch s produktivitou pojezdové sekačky při přesnosti sekačky ručně vedené. Pro nejkvalitnější střih golfového greenu, odpaliště nebo fotbalového hřiště.

Toro Dingo TX 1000

Toro Dingo TX 1000
 

Nové Toro Dingo TX 1000 je obrovský krok v inovaci, výkonnosti a univerzálnosti kompaktních nakladačů.

Sezóna je za dverami: Kvapková závlaha

20.04.2020 Sezóna je za dverami: Kvapková závlaha

Kvapkové závlahy tvoria v závlahových systémoch samostatnú oblasť a svoje uplatnenie našli predovšetkým v poľnohospodárstve a záhradkárstve. Prečo? Pretože v tomto odvetví nie je nutná plošná závlaha, ale je dôležité dostať vodu na konkrétne miesto. Oproti klasickým postrekovým závlahám teda dávkujú vodu priamo k rastline, čím ušetria veľa vody a energie.

TORO Ag vyrába celú škálu kvapkových hadíc, ktoré sa líšia svojimi parametrami na splnenie agrotechnických požiadaviek plodín a potrieb zákazníkov. Dôležitým kritériom kvapkových hadíc je čo najväčšia rovnomernosť dodávky vody odkvapkavača po celej dĺžke hadice. Kvapková závlaha má ale i širšie využitie, napr. vďaka injektorom je možné hadicou privádzať k rastline hnojivo.

Možnosti inštalácie kvapkových závlah

 • na vodiaci drôt
 • položený na povrch
 • podzemný závlahový systém - tzv. SDI (Subsurface Drip Irrigation). Vstavané odkvapkávače sú dostupné vo variantoch AS (ochrana proti nasávaniu vody z pôdy) a AL (otváranie a zatváranie všetkých odkvapkávačov pri určitom tlaku).

Mikrozávlaha poľných kultúr

Široká ponuka plochých tenkostenných kvapkových hadíc umožňuje vybrať správny typ pre potreby rastlín i tvaru a veľkosti pozemku. Kvapkové závlahy ponúkame jednoročné i viacročné. Vyberať môžete z dvoch základných typov kvapkových hadíc: Aqua-TraXX® a Neptune, ktoré sa líšia hrúbkou steny, rozstupom a prietokom odkvapkávačov. Celý proces výroby hadíc je neustále starostlivo kontrolovaný. Vďaka presnej výrobe odkvapkávačov je dosiahnuté plne turbulentné prúdenie a tým i excelentný koeficient variácie (CV) vo svojej triede. Ponúkame i ďalší sortiment:

 • Filtrácia závlahovej vody - pieskové, sieťové a lamelové filtre
 • Prihnojovanie - injektormi a tlakom vody poháňané prihnojovacie čerpadlá
 • Riadiace jednotky - systémy riadenia závlahy od jednoduchých automatov až po závlahy riadené cez PC.
 • Meteorologické stanice - stanice nielen pre meranie meteorologických údajov s možnosťou spracovania prognóz výskytu chorôb
 • Postrekovače - úderové postrekovače, mikropostrekovače a rozprašovacie trysky

A okrem produktov taktiež podporu nášho skúseného tímu:

 • Poradenstvo pri návrhu - kompletným návrhom závlahového systému od riešenia zdroja vody, cez čerpaciu stanicu, filtráciu, riadenie závlahy až po závlahový detail.
 • Technická podpora - podpora pri realizácii i prevoze závlahového systému, buď po telefónu alebo formou servisného výjazdu technika.
 • Kalkulácia projektov - pripravíme vám kompletný návrh projektu vrátane cenovej kalkulácie na realizáciu.
 • Dotácie - konzultácie projektov v rámci riešenia žiadosti o dotácie.

20190602_114223