Produkty

Green Machines GM1ze

Green Machines GM1ze
 

Elektrický vysávač pre čisté mestá a obce zo špecifický úzkou konštrukciou. GM1ze disponuje tichým a úsporným AC motorom s prevádzkovou dobou 7-12 hodín.

Toro Greensmaster TriFlex

Toro Greensmaster TriFlex
 

Revoluční sekačky Greensmaster TriFlex s vřetenovými jednotkami přesně kopírujícími povrch s produktivitou pojezdové sekačky při přesnosti sekačky ručně vedené. Pro nejkvalitnější střih golfového greenu, odpaliště nebo fotbalového hřiště.

Toro oslavuje 100 rokov!

10.07.2014 Toro oslavuje 100 rokov!

Iba niekoľko firiem v histórií dokázalo byť tak úspešných, aby sa stali pojmom v oblasti údržby a skrášľovania zelených plôch. Spoločnosti Toro sa to podarilo behom 100 rokov.


Dnes je tomu presne sto rokov od doby, kedy bola založená spoločnosť The Toro Motor Company zaoberajúca sa pôvodne výrobou motorov pre malotraktory. Spoluzakladateľom a prvým prezidentom spoločnosti bol John Samuel Clapper, , ktorý tak stál pri zrode legendy vosvete techniky pre údržbu zelených plôch.

Len za štyri roky svojej existencie prišla spoločnosť s prvým strojom pre údržbu golfových ihrísk, samochodným valcom na fairwaye a v roku 1920 predstavilasvoj prvý patent, traktor s kultivátorem. traktor s kultivátorom. Stroje pre golf boli iba počiatkom pre ďalšie oblasti, ako sú závlahové systémy alebo komunálna technika.

K dnešnému dňu má spoločnosť zapísaných viac než 800 amerických patentov a len za rok 2012 investovala
do vývoja 60 miliónov dolárov. Vo viac než 90 krajinách sveta zamestnáva cez 5,000 zamestnancov, ktorí vytvárajú obrat vyšší než 2 miliardy dolárov ročne. To sú čísla, ktoré hovoria za všetko.

Samojízdná sekačka na odpaliště - ranná historie společnosti Toro

Teraz, pri 100 ročnom výročí oslavovanom po celom svete množstvom udalostí a akcií sa Toro pozerá späť
na svojej špeciálnej webovej prezentácií.

Úspešná história spoločnosti pamätá aj dobu, kde nie všetko išlo tak hladko. Spoločnosť bola založená v rovnaký mesiac, keď vypukla prvá svetová vojna a v januári v roku 1929, vstúpila na burzu s cenou akcie $1,40, iba desať mesiacov pred jej krachom. Načasovanie nemohlo byť horšie.

Významným míľnikom spoločnosti bol rok 1948, keď vedenie firmy dobre využilo príležitosť a získalo spoločnosť Whirlwind z Milwaukee zaoberajúca sa výrobou rotačných kosačiek. Tento obchodný ťah rozhodne pozdvihol predaj a povzniesol značku na medzinárodnú úroveň.

Nasledovala rada ďalších inteligentných rozhodnutí vďaka ktorým spoločnosť už iba rástla. Barry Becket, súčasný senior marketing manager pre medzinárodný obchod spoločnosti Toro, bol jedným z tých, ktorí sa medzinárodného rozmachu spoločnosti osobne zúčastnili:„Stali sme sa svetovou spoločnosťou s ľuďmi
po celom svete,
“ hovorí Beckett, „a budeme pokračovať vo vývoji rovnako tak, ako sa mení a vyvíja celý svet a obchodný trh.

Dnes je séria inovácií Tora dovŕšená strojmi ako sú rotačná sekačka Groundsmaster rady 5900, predstavená
v roku 2008, ktorá umožňuje greenkeeprom posekať hektár za menej než desať minút alebo iná komunálna sekačka Groundsmaster 360, z roku 2010, s riadenými všetkými štyrmi kolesami.

Groundmaster 360

V poslednej dobe prišla spoločnosť s prvým bezdrôtovým senzorom vlhkosti pôdy zameraným pre spotrebný trh - PrecisionTM Soil Sensor, ktorý získal niekoľko ocenení vrátane ceny Grand Prix na pražskom For Garden. Ďalšou novinkou tohto roku je nová rada golfových postrekovačov Infinity, ktorá dovoľuje greenkeeprom rýchly prístup do vnútorných komponentov bez potreby kopať do zeme.

Ing. Josef Chytka, zakladateľ Profigrass s.r.o., ktorý je distribútorom Toro pre Českú a Slovenskú republiku, záverom dodáva: “ Spoločnosť Profigrass sme založili v roku 1996 za účelom zastupovania značky Toro.
Za 18 rokov našej spolupráce sme poznali, s akým zodpovedným a progresívnym partnerom máme tu česť spolupracovať. Sme hrdí na to, že sme za storokov histórie spoločnosti Toro mohli tých osemnásť prežiť spoločne“
.

Pozrite sa na výročné video spoločnosti TORO

Fotogalerie:


1920 - prvý patent - traktor s kultivátorom - Panama Inováciami vpred - prvá elektrická sekačka 1920 - Sekačka greenov s operátorom 1923 - Systém postrekovačov - jeden z mnoha patentov J. S. Clappera 1940 - prvá profesionálna sekačka s klznými krídlami a záberom 193 cm 1956 - Toro bola prvá spoločnosť, ktorá přišla so svojimi produktmi do televíznych reklám 2008 - Predstavenie novej rady postrekovačov - Precision