Kĺbové nakladače s najvyššími ambíciami

Kĺbové nakladače s najvyššími ambíciami

Taliansky výrobca Gianni Ferrari je používateľom technológií v Slovenskej republike už veľmi dobre známy. Dlhodobo sa presadzuje napríklad výkonnými kosačkami na profesionálnu údržbu verejnej zelene, najmä radmi PG a Turbo.

Druhá generácia univerzálneho kĺbového nakladača a nosiča nástrojov Gianni Ferarri Turboloader reaguje na špecifické potreby a požiadavky používateľov.
 
Len kvalitné komponenty 
Sortiment Turboloader predstavuje tri modely nakladačov. Stroje používajú kvapalinou chladené trojvalcové alebo štvorvalcové dieselové motory Kubota. Pri konštrukcii nakladačov si výrobca vybral len vysokokvalitné materiály a komponenty bez akýchkoľvek kompromisov. Medzi dodávateľov hydraulických čerpadiel patria spoločnosti Poclain a Sauer Danfoss. Všetky modely majú hydrostatický pohon, pohon všetkých štyroch kolies a môžu byť vybavené aj uzávierkou diferenciálu. Kĺbový podvozok poskytuje veľmi malý polomer otáčania a zmenšuje priestor potrebný na manévrovanie, čo umožňuje používateľovi pohybovať sa s istotou aj v stiesnených priestoroch. Kĺbový podvozok a rovnako veľké kolesá zabezpečujú agilnú manipuláciu s nákladom alebo príslušenstvom v budovách alebo na staveniskách. Ak predná časť stroja prechádza priestorom, zadná časť ho nasleduje. Zadné kolesá vždy kopírujú stopu predných kolies, čo výrazne uľahčuje prácu obsluhy. Kĺbové riadenie zabezpečuje šetrný pohyb aj na tých najdrsnejších povrchoch, čo používateľ ocení pri činnostiach, ako je napríklad výstavba a údržba záhrady.
 
Vysoký výkon, pohodlie a bezpečnosť 
Pri vývoji nakladača sa venovala veľká pozornosť ergonómii a efektívnej prevádzke. Multifunkčný joystick zabezpečuje pohodlné, plynulé a progresívne ovládanie hydrauliky a nesených prídavných zariadení. Obsluha ocení výhody nakladača Turboloader už pri prvom kontakte so strojom. Jazda sa ovláda pomocou dvoch pedálov dopredu a dozadu a používateľ má k dispozícii ďalšie pohodlie vďaka pohodlnému sedadlu Grammer. Konštruktéri sa zamerali na bezpečnosť. Preto je nakladač Turboloader vybavený senzormi, ktoré monitorujú riziko prevrátenia. Napríklad, keď sa lyžica zdvihne spolu s nákladom, snímače nedovolia ďalšie zdvíhanie a ak náklad prekročí bezpečnú hranicu a hrozí prevrátenie, zaznie výstražný signál. Podobne ďalší bezpečnostný snímač zabraňuje neúmyselnému vyprázdneniu vedra smerom k obsluhe.
 
Všestrannosť, to je Turboloader 
K dispozícii je široká škála príslušenstva, napríklad rôzne typy lopát, štrbinové frézy, paletové vidly, kosiace náradie, zimné náradie a mnoho ďalšieho príslušenstva. Sú pripevnené k upínacej doske a hydraulicky odpojené z miesta obsluhy. Spolu s hydraulickým pripojením prostredníctvom hydraulických spojok trvá pripojenie náradia len niekoľko sekúnd. Štandardne je k dispozícii funkcia paralelogramu a plávajúceho príslušenstva, ktorá je vhodná napríklad pre kosiace plošiny, kde sa vyžaduje kopírovanie povrchu.
 
Jednou z hlavných výhod nakladačov Turboloader je hydraulické vysúvanie výložníka až do výšky 308 cm v závislosti od konkrétneho modelu. Dôležité však je, že zdvíhanie výložníka je zabezpečené symetricky dvoma piestnymi tyčami, čo na rozdiel od riešenia s jednou piestnou tyčou na boku eliminuje tendenciu konštrukcie krútiť sa. Stručne povedané, Turboloader sa pýši svojou robustnou a odolnou konštrukciou.
 
Nakladače Turboloader môžu byť vybavené kompletnou vyhrievanou kabínou, rámom ROPS so štyrmi stĺpikmi a ľahkou strieškou alebo len rámom ROPS s dvoma stĺpikmi, v závislosti od špecifických potrieb zákazníka.

Back to list

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit.
Poradíme vám.