Najúčinnejšie kosenie so sberom

Najúčinnejšie kosenie so sberom

Kosačky Gianni Ferrari radu Turbo sú už dlho na čele kategórie výkonných kosačiek na trávu.
Vďaka kombinácii ich funkcií sa stali základom, na ktorý sa spoliehajú profesionáli vrátane nadnárodných spoločností alebo verejných spoločností zaoberajúcich sa starostlivosťou o zeleň. Ako vrcholný model úspešného radu Turbo a najnovšia inovácia bol predstavený model Turbo V50, ktorý si vďaka výkonovej rezerve a pohonu všetkých štyroch kolies užíva prácu v tých najťažších podmienkach.
 
Základný predpoklad: revolučné žacie ústrojenstvo Turbo
Základom úspechu je spôsob kosenia trávy. Patentované žacie ústrojenstvo má štyri páry nožov. V každom páre sú lopatky namontované nad sebou. To umožňuje rozdeliť trávu na krátke častice, čo je dôležité pre ďalší pohyb hmoty v systéme. Ďalším dôležitým prvkom je otáčanie lopatiek smerom od zberného otvoru. Je to opak rotácie pri bežnom kosení. Výsledkom je rovnomerné rozloženie rezaného materiálu v systéme, a tým ľahší priechod výstupným otvorom.
 
Spoľahlivý a účinný systém zberu
Keď tráva opustí žacie ústrojenstvo, je odnesená silným prúdom, ktorý zabezpečuje výkonný vyhadzovač. Robustné nože zametacieho stroja potom dodávajú posekanému materiálu pred vstupom do zásobníka dodatočnú kinetickú energiu. Vďaka relatívne malej veľkosti rezaného materiálu a silnému prietokovému prúdu je to hlavná konkurenčná výhoda, v ktorej stroje Gianni Ferrari vynikajú. Výsledkom je spoľahlivá žatva aj v náročných podmienkach pri relatívne vysokých pracovných rýchlostiach. Zásobník s objemom 1300 litrov sa využíva na maximum, pretože rezaný materiál je doň doslova natlačený. To znamená nižšiu frekvenciu vyprázdňovania a efektívnejšiu prevádzku.
Stroje sú štandardne vybavené vysokým zdvihom zásobníka (až 245 cm pri modeli Turbo V50), ktorý zvyšuje prispôsobivosť stroja špecifickým potrebám používateľa.
 
Výber motorov Kubota
Pri výbere motora hnacieho vozidla nebolo nič ponechané na náhodu. Optimálna konfigurácia zahŕňa dieselové motory Kubota. Rad Turbo využíva spektrum motorov s výkonom od 26 do 50 koní. Model Turbo V50 má výkon päťdesiat koní, čo znamená dostatočnú rezervu pre prácu v každom počasí a náročných podmienkach. Turbo kosačky majú hydrostaticky ovládanú zadnú nápravu, ktorá umožňuje skvelé manévrovanie okolo prekážok.
Turbo V50 je štandardne vybavený pohonom všetkých štyroch kolies s možnosťou mechanickej uzávierky diferenciálu, ktorá blokuje prednú nápravu a ďalej zlepšuje trakčné schopnosti stroja, najmä na svahoch a v blatistom teréne.
 
Variabilita používania strojov Gianni Ferrari
Okrem kosenia trávy zvládne štandardné žacie ústrojenstvo radu Turbo s pracovnou šírkou 150 cm aj zber lístia. Stroje Turbo je možné dodatočne vybaviť aj žacím ústrojenstvom s cepovou kosačkou vrátane zberača so záberom 135 alebo 155 cm. Stroje je možné kombinovať aj s rôznym príslušenstvom, ako napr:
  • žacie ústrojenstvo bez zberu so zadným vyhadzovaním a možnosťou mulčovania (pracovná šírka 165 cm),
  • robustný cepový nadstavec (pracovná šírka 150 cm),
  • Prerezávač trávy/prerezávač konárov (pracovná šírka 100 cm),
  • rotačné kefy s filtrom v zásobníku a zvlhčovacím zariadením,
  • 5 m vákuová hadica, ktorá sa nasáva do štandardného zásobníka.
Zimná údržba
Kosačky Gianni Ferrari sa môžu používať aj na zimnú údržbu. Žacie ústrojenstvo možno ľahko nahradiť snehovou frézou, rotačnou kefou alebo hydraulicky nastaviteľným pluhom. Stroje môžu byť vybavené kabínou, ktorá chráni obsluhu pred nepriaznivým počasím.
 
Poskytovanie služieb
Profigrass s.r.o. ako výhradný zástupca Gianni Ferrari pre Českú a Slovenskú republiku zabezpečuje aj servis. Máme vlastný servisný personál s rozsiahlymi skúsenosťami so zariadeniami Gianni Ferrari a prístup k on-line informáciám priamo od výrobcu. Služby sa poskytujú aj v spolupráci s autorizovanými partnermi. Veľkú časť expresných dodávok náhradných dielov je možné vybaviť do druhého dňa.

V prípade otázok sa obráťte na vedúceho oddelenia komunálneho vybavenia:
Ing. Michal Nevrlík
T. +420 601 131 986
E. michal.nevrlik@profigrass.cz
 
Back to list

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit.
Poradíme vám.