Seminář Profigrass 2016

Seminář Profigrass 2016

V utorok 15.11.2016 sme v Golf Rezorte Austerlitz v Slavkove usporiadali golfový Seminár pre greenkeepery a manažérov golfových ihrísk. Tento rok bol zvláštny dovŕšením 20 rokov od založenia spoločnosti Profigrass.

Účastníci mohli počuť sériu prednášok týkajúcich sa údržby, regenerácie a možnosti zavlažovania golfových ihrísk, navyše mali možnosť veľké množstvo strojov vidieť pri práci.

Počiatočného slova sa ujal zakladateľ spoločnosti Ing. Josef Chytka a priblížil nám, akým výzvam vtedy pred 20 rokmi čelili a ako sa spoločnosť Profigrass postupne vyvíjala. Jeho syn Tomáš Chytka nás vo svojej prezentácii oboznámil s novinkami strojov z roku 2016 a tie chystanej pre rok 2017. Potom prednášal Ian Sumpter zo spoločnosti TORO Company o priprave strojov na golfový turnaj a tiež nových vretenách DPA Edge, ktoré sú jednou z posledných inovácií spoločnosti TORO.

Nasledovala prednáška o vysoko efektívnych kosačkách Vredo, ktorú viedol Pieter -Teunis Hoogland a ukázal cestu k úsporám vedúcim cez efektívne siatie a vysokú klíčivosť. Brian O´Shaughnessy zo spoločnosti Campey Turf Care Systems hovoril o nových trendoch údržby golfových ihrísk vo Veľkej Británii a Írsku. Ing. Václav Grézl po 20 rokov spolupráce s TORO závlahovými systémami hovoril o súvislostiach zavlažovania golfových ihrísk v rámci meniaceho sa podnebia. Posledná prednáška bola venovaná osobnému rozvoju a time-managementu, o ktorého aspektoch prednášal Mgr. Dušan Kopecký. Svoje skúsenosti účastníkom odovzdával tiež hosť Martijn Teske zo spoločnosti Trilo.

Na Slavkovskom ihrisku na účastníkov uprostred dňa medzi blokmi čakali stroje značiek TORO, TYM, Trilo, Vredo, Imants, Club Car, Gianni Ferrari a ďalšie. Bola tu i možnosť ich vidieť v akcii a tiež v prípade záujmu vyskúšať. Deň bol zakončený príjemným spoločenským večerom, počas ktorého nechýbalo krájanie torty, tombola a zaujímavé súťažné disciplíny.

Back to list

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit.
Poradíme vám.