Seminár Senec 2018

Seminár Senec 2018

Seminár pre realizačné a inštalačné firmy závlahových systémov a osvetlenia záhrad otvoril úvodným slovom Ing. Richard Petrík. Po predstavení spoločnosti a programu akcie odovzdal slovo vedúcemu divízie závlahových systémov Ing. Václavovi Grézlovi zo spoločnosti Profigrass. Ten začal s najvýznamnejšími realizovanými projektami na Slovensku – tréningové centrum FC DAC Dunajská Streda, Národné tréningové centrum v Senci, golfové ihriská Red Oak Nitra a Golf Sedin. Ďalej hovoril o sortimente závlahových systémov, od postrekovačov a rozdieloch medzi nimi, cez ventily, riadiace jednotky, senzory až po príslušenstvo. Následne sa slova opäť ujal Ing. Petrík, ktorý pútavo prezentoval obrovskú ponuku sortimentu, ktorý ponúka spoločnosť GREENSHOP. Z oblasti mechanizácie predstavil portfólio strojov na prácu s pôdou, kosačiek, záhradných traktorov, vertikutátorov, aerifikátorov, krovinorezov, podrezávačov trávnika, aplikačných vozíkov, vrtákov, drvičov, vysávačov, fukárov a ďalších záhradníckych pomôcok vrátane ručného náradia a nástrojov. Venoval sa aj vlastnej produkcii trávnych kobercov, trávnych zmesí a hnojív.

Bližšie informácie o spoločnosti Hack nám poskytol potomok zakladateľa spoločnosti Marcus Hack. Rozprával o histórii spoločnosti a jej začiatkoch. Ďalej sa venoval hnojivám, konkrétne organickým, minerálnym a organicko-minerálnym zmesiam hnojív. Po predstavení procesu výroby spomenul aj doplnkový sortiment trávnych osív, rašelinových a nerašelinových substrátov.

Po obede prezentoval Ing. Miroslav Gajdoš záhradné LED osvetlenie In-Lite. Spomenul všetky podstatné novinky – nové farby vybraných modelov, modelový rad Evolution (Evo) ako aj zmenu loga. Nechýbali ani informácie o kvalite svietidiel, jednoduchosti inštalácie a maximálne reálnom a pre človeka príjemnom svetle s vysokým koeficientom CRI viac než 90, pričom hodnota 100 je prirodzené slnečné žiarenie.

Následne bol mikrofón odovzdaný pánovi Piotrovi Pietovi z poľskej spoločnosti Ermet. Oboznámil nás s históriou a šírkou sortimentu spoločnosti vyrábajúcej prevažne záhradnícke náradie. Ponuka tvoria 4 línie produktov od profesionálnych až po nenáročných používateľov. Čím vyšší rad záhradného náradia, tým vyššia kvalita a určenie do náročnejších podmienok.

Z konkrétnych hmatateľných produktov sme sa dostali do virtuálneho prostredia vďaka prezentácii nového e-shopu GREENSHOP.sk, ktorý nám predstavila Hana Petríková. Zásadnou inováciou bude nový on-line objednávkový systém pre realizačných a inštalačných partnerov, ktorý zaručí jednoduchšie, prehľadnejšie a časovo úspornejšie objednávanie materiálov a produktov. Ďalším obrovským prínosom pre partnerov je možnosť vytvorenia cenovej ponuky, ktorú môžu prezentovať pred koncovým zákazníkom a nemusia ručne a zložito vytvárať ponuky.

Posledná prednáška Romana Beláka bola venovaná profesionálnej mechanizácii TORO, po ktorej nasledovala vonkajšia ukážka jednotlivých modelov. K dispozícii boli viacúčelové nosiče náradia TORO DINGO TX1000, TX525 ako aj jednoúčelové stroje – drážkovač TORO TRX a pňová fréza STX-26. K nosičom bolo možné pripojiť viacero druhov lyžíc, drážkovacie rameno, spätnú frézu, vŕtaciu hlavu ako aj príslušenstvo od talianskeho výrobcu Cangini Benne. Posledným predstaveným strojom bol profesionálny podrezávač trávnika Classen s hydrostatickým pohonom a možnosťou zmeny pracovnej šírky.

Druhý blok prednášok uzavrelo losovanie o 10 hodnotných cien. Prví traja výhercovia si domov odniesli riadiacu jednotku TORO Evolution, 50 metrov trávneho koberca z produkcie GREENSHOP a ručne vedenú kosačku.

Back to list

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit.
Poradíme vám.