Greensmaster 3250-D

Greensmaster 3250-D

Přidat do oblíbených
Greensmaster 3250-D je jedným z najúspešnejších modelov Toro vôbec. Jej povestná kvalita strihu sa uplatňuje na greenoch, odpalištiach ale aj foregreenoch a ďalších plochách. Využíva vretena Toro DPA s jednoduchým nastavovaním a schopnosťou udržať konštantné nastavenie. To podtrhuje vysokú kvalitu strihu a ekonomiku prevádzky.
  • Jednoduché nadstavovanie vretenových jednotiek Toro DPA – výšky strihu aj nadstavovanie vretena voči protiostriu.
  • Agresivita strihu zostává po celú dobu životnosti vretena konštantná. Vyriešené automaticky konštrukciou vretena – patentované.
  • Schopnosť udržať konštantné nastavenia znamená menej nastavovania a výsledný jednoliaty efekt sekania vretenových kosačiek akoby bola plocha kosená jediným veľkým vretenom.
  • Aktívne stierače zadných a predných valcov zabezpečuje ich čistotu a kvalitu sekania.
  • Možnosť pripevnenia zberacích košov.

Jedinečné vlastnosti vretenových jednotiek DPA

Názov konštrukčnej technológie vretenových jednotiek Toro „DPA“ je skratkou z anglického „Dual Precision Adjustment“, teda duálne presné nastavenie. Jedná sa o revolučnú technológiu vtelenú do vysoko výkonnej vretenovej kosacej jednotky, u GR 3250 D s možnosťou 8 alebo 11 nožov.

Každý diel je vyrobený s vysokou presnosťou a výrobcom Toro patentovaná geometria vretenovej kosacej jednotky DPA zaistí, že agresivita strihu zostáva konštantná v priebehu celej životnosti vretena. Poskytuje Vám teda konzistentný strih, deň čo deň.

Schopnosť udržať konštantné nastavenie znamená menej nastavovania a výsledný jednoliaty efekt kosenia viac vretenových kosačiek akoby plocha bola kosená jediným veľkým vretenom.

Nastavovanie protiostria k vretenu

Presné nastavovanie protiostria k vretenu sa prevádza otáčaním nastavovacej, mechanicky aretovanej ružice (šróbu). Tá je pri otočení o presne stanovenú medzeru spoľahlivo zaaretovaná v danej polohe pružným jazykom. Nastavenie je sprevádzané charakteristickým zvukom – „klik“. V jednej operácii teda pohodlne nastavíte ako súososť k vretenu voči protiostriu tak i ľahký kontakt medzi vretenom a protiostrím.

Technológia Toro DPA poskytuje greenkeeperom, technikom a dokonca i hráčom mnoho výhod. Aby bolo možné vyťažiť z jednotiek DPA maximum, je dôležité vedieť, čo tieto vlastnosti pre Vás znamenajú.

A. Hlavný rám vyrobený metódou presného odlievania
Pevná štruktúra rámu garantuje predcíznu montáž a presné usporiadanie komponentov pre konzistentné kosenie. Zvýšenie torznej sily o 30% stabilizuje kosaciu jednotku behom kosenia, rovnomerne rozkladá zaťaženie pozdĺž celého protiostria.

B. Poháňaný stierač valcov
Alebo tiež „aktívny stierač válcov“ je príslušenstvom v podobe rýchlo rotujúcej kefy so silným čistiacim efektom, ktorý odstraňuje odrezky trávy a nečistoty. Tým sa zamedzuje nežiadúcemu efektu, ktorý spočíva v nepravidelnom odpadávaniu odrezkov so zadného valca.

C. Izotermicky zošľachtené, vysoko odolné nože vretena
Pre dlhšiu životnosť majú vretenové jednotky DPA odolnejšie a tvrdšie nože so zvýšenou rezistenciou proti opotrebeniu. To umožňuje čistejší strih pre zdravší trávnik, pričom je znížená potreba brúsenia vretena alebo jeho lapovania.

D. Utesnené ložiska valcov a vretena
Utesnené ložiská sú konštruované na životnosť vretena, sú bezúdržbové a eliminujú náhodné otery plastických mazív na povrchu greenu. Presne vyrobené valce zostávajú vyrovnané bez nutnosti donastavovania. Držiak s protiostrím je možné ľahko demontovať pre brúsenie. Zmienené technické prednosti znižujú možnosť potenciálnych ľudských chýb a šetria váš čas.

E. Dual Precision Adjustment - Duálne presné nastavenie
Každé kliknutie predstavuje nastavenie, resp. priblíženie protiostria k vretenu o 0.018 mm. Nastavenie je jednoznačné a zostáva zaaretované v danej polohe. Nastavenie nie je negatívne ovlyvnené doťahováním rôzných zaisťovacích matíc a „laborováním“ s už natavenými parametrami ako je tomu u iných typov s nastavovaním vretien.

 
Technical specs
Manufacturer
Accessories
Model Motor Rýchlosť Vretená Pracovný záber Výška strihu Palivová nádrž
Toro Greensmaster 3250 D Vanguard/Daihatsu® diesel 21 hp, 3 valce 3,2 - 8 km/h 3 ks (8 nebo 11-ti nožové) 150 cm 1,6 mm - 7,5 mm štandard, so sadou vysokého strihu 7,3 mm - 25,4 mm 22,7 litrov
Toro

Toro

Profigrass s.r.o. je výhradním zástupcem profesionální techniky značky Toro v České a Slovenské republice. Mezi klíčové produkty patří závlahové systémy, profesionální technika pro údržbu veřejné zeleně, golfových hřišť a jiných sportovišť, včetně úzce specializovaných strojů pro specifické potřeby při údržbě a zakládání. The Toro Company je předním světovým výrobcem produktů, které pomáhají zkrášlovat naše vnější prostředí, poskytuje podpůrné služby a integrovaná řešení. Již od roku 1914 společnost the Toro Company vybudovala tradici dokonalosti ve svých cílových tržních segmentech, které zahrnují greenkeepery, správce a manažery sportovišť, zahradní realizátory, technické služby, závlahové instalační firmy, pěstitele ovoce a zeleniny a také domácnosti.
Upravovací vřetena
Nadrozměrné zboží
Produktový komplet
Akce
Novinka

Upravovací vřetena

Upravovací vřetena

Upravovací kartáč
Nadrozměrné zboží
Produktový komplet
Akce
Novinka

Upravovací kartáč

Upravovací kartáč

Kartáč zadního válce
Nadrozměrné zboží
Produktový komplet
Akce
Novinka

Kartáč zadního válce

Kartáč zadního válce

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit.
Poradíme vám.