Bratislava nasadila do úlic elektrický Green Machine 500ze

Bratislava nasadila do úlic elektrický Green Machine 500ze

Nie len Amsterdam, Rím alebo Paríž, ale aj Bratislava sa pridala k európskym metropolám, ktoré pre čistenie svojich ulíc využívajú najmodernejšie technológie v oblasti batériových pohonov.

Stroj Green Machine 500ze od výrobcu Tennant je jediný elektrický zametací stroj na trhu, ktorý dosahuje výkonov a výsledkov práce klasických naftových zametacích strojov. Srdcom koncepcie stroja je technológia s použitím batérie na bázy lítia. Zatiaľ čo ostatní výrobcovia sa pokúšajú technológiu zvládnuť s olovenými batériami, Tennant zo škótskeho Falkirku sa rozhodol pre lítium-iónové.

Preto model 500ze zvládne nepretržitú prevádzku na plný výkon, vrátane zapnutej klimatizácie alebo kúrenia, aspoň
9 hodín bez potreby dobitia (testováno TÜV). To je prakticky dostatočné pre zvládnutie dvoch zmien na jedno nabitie. Výrobca ponúka dokonca až 5 rokov záruku na batérie. Predpokladaná životnosť je v závislosti na užívaní až 10 rokov.

Plné nabitia stroja vyjde na pár Euro za náklad na elektrinu, pričom klasický dieselový stroj spotrebuje okolo
60 litrov za zmenu! Keď si okrem ceny uvedomíme, že z 1 litru nafty sa do ovzdušia uvoľní 2,7 kg CO2, dostaneme sa k číslu presahujúce 30 ton CO2 za rok! Green Machine 500ze tieto hodnoty pre Bratislavu eliminuje.

Čo satýka výkonu pri zametaní, model 500ze nerobí žiadne kompromisy. Nerezový lopatkový vakuový ventilátor
třífázový cyklónový systém separácie prachu dotvára zametací stroj, ktorý ľahko vyhovie ťažkým prevádzkovým podmienkam vyskytujúcich sa v municipalných aplikáciách.

Patentované zariadenie pre tvorbu hmly, The CloudmakerTM, poskytuje excelentné pohltenie prachu pri spotrebe vody až o 70 % nižšej, než u konvenčních systémů pro pohlcení prachu. než u konvenčných systémov
pre pohltenie prachu. Pri ďaleko menšom počte hybných súčastí, sú náklady na náhradné diely a údržbu značne redukované. To je ale iba polovica príbehu...

S takými vlastnosťami, akými sú minimálne 9 hodinová pracovná doba, zásobník smetků 0,75 m3, pracovný záber až 1800 mm, systém ovládania zametania jedným spínačom, malý polomer otáčania pre výbornú manévrovateľnosť na parkoviskách a v úzkych uličkách historických centier, vybavenie klimatizáciou, vyhrievaným čelným sklom alebo tlakovou pištoľou, je stroj Green Machine 500ze triedou samou pre sebe.

Na záver slová p. starostky Tatiany Rosovej: „Jeden stroj nevyrieši čistotu Starého Mesta, ale podstatne pomôže. Po ôsmych hodinách ranného výkonu sa pohľad na dlažbu mení evidentne. A mám skutočne dojem, že si toho ľudia začínajú všímať.“

Back to list

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit.
Poradíme vám.